Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

POLONIA

Polonia me Lewandowskin, gati për EURO 2020

Polonia me Lewandowskin, gati për EURO 2020


17 May, 2021 @16:10

Pas Belgjikës, edhe Polonia ka publikuar listën e plotë për EURO 2020.

Polonia gjendet në grup me Spanjën, Suedinë dhe Sllovakinë.

TABELAT / GRUPET EURO 2020

Lista e Polonisë për EURO 2020:

Portierët: Wojciech Szczesny, Lukasz Fabianski, Lukasz Skorupski

Mbrojtësit: Bartosz Beresynski, Tomasz Kedziora, Kamil Glik, Pawel Dawidowicz, Jan Bednarek, Michael Helik, Kamil Piatkowski, Maciej Rybus, Tymoteusz Puchacz

Mesfushorët: Jakup Moder, Przemyslaw Frankowski, Grezegorz, Krychowiak, Karol Linetty, Mateusz Klich, Kacper Kozlowski, Piotr Zielinski, Przemyslaw Placheta, Kamil Jozwiak, Dawid Kownacki

Sulmuesit: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Swiderski, Jakub Swierczok.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani