Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave


16 May, 2021 @23:37

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, i cili është në këto momente direkt në RTV 21, ka bërë të ditur ndër të tjera se ky titull i dedikohet veçanërisht Plisave.

Duke biseduar në emision për ecurinë e drejt titullit Ramadani ka vlerësuar kampionatin që tashmë ka të zgjidhur çështjen e kampionit dhe ka theksuar dedikimin.

“Ky titull i dedikohet posaçërisht Plisave, pasi që kanë pritur shumë dhe u ka munguar shumë,” ka thënë Ramadani përgjatë emisionit.

Prishtina, që është rekord-kampione e Kosovës në futboll, qe 8 vjet ka pritur për titull kampioni.

Ekipi gjithashtu, për herë të parë do të ketë mundësi që të luajë në kualifikime për Ligë të Kampionëve.


MEDIA TALK

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

16/05/21 @ 22:54

KAMPIONJA ME RENOVIME

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

FFK Superliga

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

16/05/21 @ 22:42

GJILANI

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

FFK Superliga

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

16/05/21 @ 21:18

PREMIER LEAGUE

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

Premier League

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

16/05/21 @ 20:56

STRUGA ARRIN HISTORINË

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

International/Sportistë shqiptarë në botë

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

16/05/21 @ 18:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga