Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BELGJIKA

Belgjika pa Januzajn në EURO 2020

Belgjika pa Januzajn në EURO 2020


17 May, 2021 @14:53

Belgjika e gatshme për EURO 2020, publikon listën

Belgjika sot ka publikuar listën e plotë për Kampionatin Evropian EURO 2020.

Me plotë yje në skuadër, Belgjika kërkon titullin dhe është njëra ndër skuadrat favorite.

Belgjika gjendet në Grupin B me Danimarkën, Finlandën dhe Rusinë.

TABELAT / GRUPET EURO 2020

Lista e Belgjikës për EURO 2020:

Portierët: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Matz Sels

Mbrojtësit: Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jason Denayer, Jan Vertonghen, Thomas Vermalen

Mesfushorët: Thomas Meunier, Timothy Castagne, Youri Tielemans, Dennis Praet, Hans Vanaken, Axel Witsel, Leander Dendoncker, Thorgan Hazard, Yannick Carrasco, Nacer Chadli, Eden Hazard, Dries Mertens, Kevin De Bruyne, Jeremy Doku, Leandro Trossard

Sulmuesit: Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Christian Benteke.


BARAZHI

FFK ndërron datën e barazhit të Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK ndërron datën e barazhit të Ligës së Parë

17/05/21 @ 12:11

MEDIA TALK

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave

FFK Superliga

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave

16/05/21 @ 23:37

MEDIA TALK

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

16/05/21 @ 22:54

KAMPIONJA ME RENOVIME

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

FFK Superliga

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

16/05/21 @ 22:42

GJILANI

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

FFK Superliga

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

16/05/21 @ 21:18

PREMIER LEAGUE

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

Premier League

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

16/05/21 @ 20:56

EURO2020

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

Evropiani

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

18/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16

HOLANDA 2-0 AUSTRIA

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

Evropiani/International

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

17/06/21 @ 22:53

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Evropiani

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

17/06/21 @ 20:19

DANIMARKA 1-2 BELGJIKA

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

Evropiani

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

17/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

Evropiani

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

17/06/21 @ 19:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 17:45

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani