Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONI I KOSOVËS NË FUTSALL

Liqeni siguron ‘Main Round’ në Ligë të Kampionëve

Foto: FFK

Liqeni siguron ‘Main Round’ në Ligë të Kampionëve


Teksti: FFK

24 August, 2021 @23:03

Skuadra kampione e Kosovës në futsall, Liqeni është kualifikuar në “Main Round” të Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga Drenasi në ndeshjen e fundit dhe vendimtare në grup në fazën parakualifikuese e ka mundur skuadrën gjermane, Weilimdorf, me rezultat 3:2.

Liqeni kaloi në epërsi në minutën e 2-të me golin e Arbër Shkodrës. Dy minuta më vonë shifrat në 1:1 i barazoi Maro Duras, me të cilin rezultat edhe u mbyll pjesa e parë, e cila u përshkrua me rivalitet të madh. Gjermanët kaluan në epërsi në minutën e 25-të, me golin e dytë të Maro Duras, por kampionët kosovarë nuk u dorëzuan dhe arritën që të përmbysin rezultatin me golat e shënuar nga Jakup Ramadani (30′) dhe Sebastian Camillo Sanchez (38′).

Në dy ndeshjet tjera të Grupit H, Liqeni e ka mposhtur Tavsancalin 5:0 dhe Helvecian 7:6. Kësisoj, me 9 pikë nga tri ndeshje, Liqeni përfundoi në vendin e parë dhe do t’i vazhdojë garat në garën elitare në fazën e njohur si “Main Round”.

Shorti për këtë fazë do të tërhiqet më 30 gusht, kurse ndeshjet zhvillohen prej 26 deri më 31 tetor.


TRESHJA NGA KUALIFIKIMET

3 skuadra siguruan Champions League sonte

Champions League

3 skuadra siguruan Champions League sonte

24/08/21 @ 22:53

CORREA

Para kalimit te Inter

Serie A/Transfere

Para kalimit te Inter

24/08/21 @ 21:49

KAMENICË

Dardana nuk dorëzohet, ushtron kallëzim penal

FFK Liga e parë

Dardana nuk dorëzohet, ushtron kallëzim penal

24/08/21 @ 21:35

MEDIA TALK

Real i bën ofertë Mbappes

Ligue 1/La Liga/Transfere

Real i bën ofertë Mbappes

24/08/21 @ 21:30

URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

MIQËSORE

Molliqaj sjell fitoren për Vjosën

FFK Liga e Dytë

Molliqaj sjell fitoren për Vjosën

24/08/21 @ 19:01

KOSOVA U21

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

Përfaqësuesja

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

24/08/21 @ 14:09

AS MOZAMBIKUN

Simitçiu qorton lojtarët pas humbjes befasuese nga Mozambiku

Futsall Superliga

Simitçiu qorton lojtarët pas humbjes befasuese nga Mozambiku

27/07/21 @ 15:53

FUTSALL

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

Futsall Superliga

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

26/07/21 @ 18:01

FUTSALL

Humbëm nga gabimet tona

Futsall Superliga

Humbëm nga gabimet tona

26/07/21 @ 00:13

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

STINORI I RI

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

FFK Superliga/Futsall Superliga

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

25/05/21 @ 17:42

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

FUTSALL

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

Futsall Superliga

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

17/05/21 @ 17:44

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga