Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA E KOSOVËS

Publikohet lista e Kosovës në futsall

Publikohet lista e Kosovës në futsall


19 March, 2021 @13:51

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në futsall, Arben Simitçiu, ka publikuar listën e lojtarëve për dy miqësoret e muajit prill.

Kosova më 5 dhe 6 prill, do të përballet dy herë me Holandën.

Dardanët do të grumbullohen më 1 prill, derisa më 3 prill nisen për në Holandë.

LISTA E PLOTË E KOSOVËS

Alfred Prenqi (Liburni), Arbnor Krasniqi (Prishtina), Ramadan Alaj (Liburni), Jeton Rukovci (Prishtina), Melos Kelmendi (Prishtina), Mërgim Dervishaj (Prishtina), Drilon Maxharraj (Liburni), Durim Qorri (Prishtina 01), Getart Hyseni (Prishtina 01), Bardh Kelmendi (Prishtina 01), Fatlum Pishtani (Prishtina), Ylli Mazreku (Peja), Driton Nishori (Liqeni) dhe Dijar Deliu (Drenica).

Këto do të jenë ndeshjet e para të trajnerit Arben Simitçiu me përfaqësuesen të Kosovës në futsall, prej se u emërua në këtë pozitë.


KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

19/03/21 @ 16:00

ÇEREKFINALET

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

19/03/21 @ 13:03

THE DRAW

Çerekfinalet e Champions, me super-ndeshje dhe finalen e fundit

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1/La Liga

Çerekfinalet e Champions, me super-ndeshje dhe finalen e fundit

19/03/21 @ 12:24

SHORTI

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

Europa League

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

18/03/21 @ 23:34

RANGERS 0-2 SLAVIA P

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit

Europa League/International

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit

18/03/21 @ 23:07

MILAN - UNITED

Pogba vendimtar, United eliminon Milanin

Europa League

Pogba vendimtar, United eliminon Milanin

18/03/21 @ 23:01

PAS NDESHJES

Mou: Nuk ishte befasi

Europa League

Mou: Nuk ishte befasi

18/03/21 @ 22:09

EUROPA LEAGUE

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

Europa League

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

18/03/21 @ 21:43

DINAMO 3-0 TOTTENHAM

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

Europa League/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

18/03/21 @ 21:21

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

FUTSALL

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Futsall Superliga

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

14/04/21 @ 21:54

TURNE

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

Futsall Superliga

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

11/04/21 @ 10:28

FUTSALL

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

Futsall Superliga/Kombëtarja

Dështon udhëtimi i kombëtares së Shqipërisë në Ukrainë

08/04/21 @ 15:05

ARBEN SIMITÇIU

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

Futsall Superliga

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

06/04/21 @ 22:29

FUTSALL

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

Futsall Superliga

Kosova mposhtet në miqësoren e dytë nga Holanda

06/04/21 @ 22:20


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga