Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DINAMO 3-0 TOTTENHAM

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

Mislav Orsic, heroi i padiskutueshëm i Dinamos së Zagrebit / Foto: icc/fb

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin


18 March, 2021 @21:21

Dinamo Zagreb ka arritur që të bëj befasinë e dorës së parë në Europa League, duke eliminuar ekipin anglez Tottenham Hotspur.

Tottenham që kishte fituar ndeshjen e parë pa shumë telashe në Londër 2-0, sonte duroi 60-minuta, pas së cilës filloi rënia. Ka qenë sulmuesi me përvojë kroat Mislav Orsic që ka shënuar hat-trick për të rrënuar ekipin e Jose Mourinhos nga garat evropiane.

Orsic së pari shënoi në minutën e 62 të ndeshjes, më pas dha edhe një 20 minuta më vonë, për të çuar ndeshjen në vazhdime.

mislav orsic

E kur Spurs priste kryerjen e ndeshjes dhe shkuarjen në penallti, Orsic ka shënuar për 3-0 (106) për të siguruar kualifikimin për në çerekfinale të garës për ekipin më të madh kroat.

Reprezentuesi i Kosovës, Lirim Kastrati, përgjatë tërë ndeshjes ka qenë në bankën rezervë.

Jose Mourinhos, nuk i ndihmuan as 6 zëvendësimet në ndeshje për të shënuar së paku një gol, që do t’i kishte çuar tutje.


ARSENAL - OLYMPIACOS

Arsenali pëson, por kualifikohet

Europa League

Arsenali pëson, por kualifikohet

18/03/21 @ 21:08

MILAN - MANCHESTER UNITED

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

Europa League

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

18/03/21 @ 20:02

DINAMO ZAGREB - TOTTENHAM

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

18/03/21 @ 17:58

EUROPA LEAGUE

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit

18/03/21 @ 17:58

CHAMPIONS LEAGUE

Bayerni vendos rekord të ri në UCL

Champions League

Bayerni vendos rekord të ri në UCL

18/03/21 @ 16:42

GJYSMËFINALJA E KUPËS

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat

18/03/21 @ 16:18

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League