Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EINDHOVEN

Ish-trajneri i Ajaxit, merr drejtimin e PSV-së

Ish-trajneri i Ajaxit, merr drejtimin e PSV-së


12 June, 2023 @12:46

Ish-trajneri i Ajaxit, Peter Bosz, është edhe zyrtarisht trajner i ri i rivalit të tyre, PSV Eindhoven. Bosz 59-vjeçar do të zëvendësojë Ruud van Nistelrooyin e larguar nga detyra.

Trajneri holandez pos Ajaxit, të cilët i ka dërguar në finale të Ligës së Evropës 2016/17 ka punuar edhe me Borussia Dortmundin dhe Bayer Leverkusenin.◼️


 
Të gjitha lajmet nga Europa League