Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I ÇEREKFINALES

Finalistët e Ligës së Konferencës takohen në çerekfinale të Ligës së Evropës

Finalistët e Ligës së Konferencës takohen në çerekfinale të Ligës së Evropës


17 March, 2023 @14:52

Finalja e vitit të kaluar të UEFA Conference League që u luajt në Tiranë, ndërmjet Feyenoordit dhe Romës, kësaj radhe do të luhet si çerekfinale e UEFA Europa League.

Shorti i Ligës së Evropës ka dashur që Feyenoord dhe Roma të ritakohen kësaj radhe në një garë më të fortë se në vitin e kaluar, pasi që janë shortuar për duel çerekfinal të kësaj gare.

Përndryshe, Manchester United që llogaritet si favorit do të ndeshet me Sevillën, që është “usta” i kësaj lige, ndërsa Juventus do të përballet me Sportingun që eliminoi Arsenalin pas penalltive dje.

Dueli tjetër çerekfinal është Bayer Leverkusen ndaj belgëve befasues të St Gilloise.

Ndeshjet e para do të luhen më 13 prill, ndërsa ato të kthimit më 20 prill.

ÇEREKFINALET E EUROPA LEAGUE:

1. Manchester United - Sevilla;
2. Juventus - Sporting;
3. Bayer Leverkusen - St Gilloise;
4. Feyenoord - Roma.

GJYSMËFINALET E EUROPA LEAGUE:

A. Fituesi 2 - Fituesi 1
B. Fituesi 4 - Fituesi 3

FINALJA E EUROPA LEAGUE:

Fituesi A - Fituesi B.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League