Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JORGE JESUS

Fiton Kupën dhe largohet

Fiton Kupën dhe largohet


12 June, 2023 @12:53

Trajneri i deritashëm i Fenerbahçes, Jorge Jesus, ka bërë të ditur se nuk do të vazhdojë me ekipin turk nga Stambolli. Menjëherë pasi triumfoi në Kupë të Turqisë, trofe ky që i mungonte Fenerbahçes për një dekadë, Jesus ka thënë se nuk është më trajner i ekipit.

“Prej sot nuk jam më trajner i Fenerbahçes. I kam thënë kryetarit këtë një javë më parë, ashtu që të nis kërkimin për trajner të ri për ekipin” - është cituar të ketë thënë portugezi nga mediat turke sot. ◼️


 
Të gjitha lajmet nga Europa League