Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE TË FINALES

Sevilla-Roma, 11-shet startuese

Sevilla-Roma, 11-shet startuese


31 May, 2023 @22:11

Dy Jose në luftë për trofe. Mendilibar dhe Mourinho me Sevillën dhe Romën dalin në finalen e tyre evropiane të Ligës së Evropës për të kërkuar trofeun e parë sezonal. Sevilla njihet si specialiste e finaleve të Europa League (ish-UEFA Cup), ndërsa në anën tjetër, Mourinho nuk ka finale të humbur evropiane me cilëndo skuadër që ka drejtuar. Njëra nga këto histori sonte do të merr fund.

Sevilla XI: Bono; Navas, Badé, Gudelj, Telles; Fernando, Rakitić, Óliver; Ocampos, Gil, En-Nesyri.

Roma XI: Patrício; Ibañez, Mancini, Smalling; Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola; Pellegrini, Dybala, Abraham.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League