Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit


18 March, 2021 @17:58

Me fillim nga ora 18:55, Roma përballet me Shakhtarin në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Europa League.

Ndeshja e parë u mbyll me fitoren 3-0 të Romës, me ç‘rast kjo skuadër është shumë pranë çerekfinales.

Te Roma startues në mbrojtje është Marash Kumbulla, qendërmbrojtësi shqiptar.

11-SHET STARTUESE:

Shakhtar XI: Trubin; Dodô, Kryvtsov, Vitao, Matviyenko; Maycon, Marcos Antônio, Alan Patrick; Tetê, Junior Moraes, Solomon.

AS Roma XI: Pau López; Kumbulla, Cristante, Ibañez; Karsdorp, Villar, Diawara, Spinazzola; Pedro, Carles Pérez; Borja Mayoral.


 
Të gjitha lajmet nga Europa League