Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJYSMËFINALJA E KUPËS

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat

Festa e fitores nga ekipi i Llapit/ Foto: KFLlapi/fb

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat


18 March, 2021 @16:18

Me ndeshjet e përfunduara sot, tashmë Kupa e Kosovës ka të përcaktuara katër skuadrat që do të luftojnë për trofeun e dytë më të rëndësishëm në vend.

Dukagjini, Istogu, Llapi e Prishtina - janë katër skuadrat që kanë siguruar gjysmëfinalen e Kupës dhe do të futen në short, që pritet të mbahet javën tjetër në zyret e FFK-së.

Mankenda

Deri tash, të gjitha raundet e Kupës së Kosovës janë zhvilluar me një ndeshje, vendasin e së cilës e ka përcaktuar shorti - dhe fituesi i saj ka shkuar tutje.

Ndërsa në gjysmëfinale të Kupës ndërrojnë rrethanat. Aty luhen dy ndeshje, në sistemin vajtje-ardhje dhe ekipi që del me rezultat më të mirë nga të dyja ndeshjet, siguron finalen e Kupës.

Në gjysmëfinale, shorti nuk ka rregull të paracaktuar të ndarjes së skuadrave, prandaj mund të ndeshet secila me secilën, ndërsa është karakteristikë e këtij stinori në garat e Kupës që aty te katërshja më e mirë të arrijnë dy ekipet e Ligës së Parë A të Kosovës, Dukagjini dhe Istogu, të cilat bashkë me Prishtinën e Llapin do të kërkojnë trofeun.

Istogu vs A&N

E trofeu është jashtëzakonisht i rëndësishëm - sepse siguron garat evropiane dhe njëkohësisht një shumë të mirë rreth gjysmë-milionë euroshe minimalisht në arkën e klubit nga UEFA-ja.

Duelet gjysmëfinale janë paraparë të zhvillohen përgjatë muajit prill, ndërsa datat do të bëhen të ditura pas shortit.

Rrugëtimi deri në gjysmëfinale të Kupës


TAHIR BATATINA

Batatina ngrit në qiell dy lojtarët e tij

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Batatina ngrit në qiell dy lojtarët e tij

18/03/21 @ 16:01

KUPA e KOSOVËS: ISTOGU 1-1 A&N (7-6)

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit

18/03/21 @ 15:51

FRANCA

Franca fton 26 lojtarë për ndeshjet e marsit

Kualifikimet për Botëror

Franca fton 26 lojtarë për ndeshjet e marsit

18/03/21 @ 15:13

TRE LUANËT

Anglia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror

Anglia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë

18/03/21 @ 15:06

KUPA e KOSOVËS: TREPÇA'89 1-2 LLAPI

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

18/03/21 @ 15:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

18/03/21 @ 12:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

18/03/21 @ 12:25

KUPA E KOSOVËS

I kualifikuari do të shkruaj histori

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

I kualifikuari do të shkruaj histori

18/03/21 @ 11:05

KUPA E KOSOVËS

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

18/03/21 @ 11:01

TRANSFER

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

Premier League/Bundesliga/Transfere

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

18/03/21 @ 10:57

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës