Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TROFEU I FUNDIT I STINORIT

Finalja e Kupës në “Fadil Vokrri”, mëson datën e ndeshjes!

Finalja e Kupës në “Fadil Vokrri”, mëson datën e ndeshjes!


16 May, 2023 @20:55

Konfirmohet data e finales së Kupës së Kosovës te meshkujt, derisa dueli mes Gjilanit dhe Prishtinës do të luhet në stadiumin Fadil Vokrri më datën 5 qershor 2023.

Gjilani gati që ka siguruar daljen në gara evropiane përmes Superligës, ndërsa Prishtina të vetmin opcion ka triumfin në Kupë, për të qenë plotësisht e sigurt.

Në histori, Prishtina ka rekord Kupa të fituara - shtatë, me të fundit në stinorin 2019/20. Ndërsa Gjilani ka vetëm një, atë të stinorit 1999/2000.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës