Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS: TREPÇA'89 1-2 LLAPI

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane


18 March, 2021 @15:05

Llapi ka shënuar fitore në Mitrovicë ndaj Trepçës’89 dhe duke e eliminuar ekipin mitrovicas, i është afruar ëndrrës evropiane të proklamuar nga trajneri i tyre vite më parë, në dy hapa.

Trepça’89 e drejtuar nga Shpëtim Idrizi është mposhtur nga podujevasit 1-2 [Mohamed Darwish 72p. - Ahmed Januzi 8, Valmir Veliu 51] dhe është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës, derisa ekipi i Tahir Batatinës ka siguruar biletën për gjysmëfinale të garës.

Llapi e nisi shumë mirë ndeshjen dhe me golin e shënuar nga sulmuesi Ahmed Januzi në fillim të saj ka mbajtur në kontroll ndeshjen përgjatë pjesës së madhe të 45-minutëshit të parë të lojës.

Përkundër kësaj, mitrovicasit gjetën rrugën e golit, por për shkak të pozicionit jashtë loje, u anulua, e deri në fishkëllimën e gjyqtarit kryesor për pushim 15-minutësh ishte qetë kryesisht, pa raste të rrezikshme.

SKEMA E KUPËS

Në pjesë të dytë, Llapi përsëri e nis mirë. Pas një rasti të Arbnor Ramadanit që u mbrojt nga Darko Tofilovski, Llapi shënoi me Valmir Veliun, që u asistua nga golashënuesi i golit të parë të ndeshjes.

Idrizi urdhëroi lojtarët që të luajnë me më shumë presion dhe shpejt erdh goli. Robert Rrahmani së pari tentoi për mitrovicasit, rast që u mbrojt nga portieri i llapjanëve Ante Coric, por që në sulmin tjetër erdh goli.

Mohamed Darwish ka qenë shënues për Trepçën’89, që dha gol në minutën e 56 të ndeshjes, pas penalltisë së shkaktuar nga mysafirët. Më pas rast tepër të mirë për të gjelbërit kishte Nikson Memaj, që u prit nga Coric.

E deri në fund të ndeshjes më s’kishte gola dhe kështu me përfundimtaren 1-2, Llapi siguroi gjysmëfinalen e garës.

Në gjysmëfinale, pos Llapit deri tash biletat i kanë siguruar edhe Prishtina e Dukagjini. Ndërsa tjetra biletë është duke u luftuar nga Istogu e A&N që kanë çuar ndeshjen në vazhdime aktualisht.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

18/03/21 @ 12:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

18/03/21 @ 12:25

KUPA E KOSOVËS

I kualifikuari do të shkruaj histori

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

I kualifikuari do të shkruaj histori

18/03/21 @ 11:05

KUPA E KOSOVËS

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

18/03/21 @ 11:01

TRANSFER

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

Premier League/Bundesliga/Transfere

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

18/03/21 @ 10:57

PLAYER RATINGS: CHELSEA-ATLETICO

Notat e futbollistëve: Chelsea-Atletico

Champions League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Chelsea-Atletico

17/03/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS: BAYERN-LAZIO

Notat e futbollistëve: Bayern-Lazio

Champions League/Bundesliga/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Bayern-Lazio

17/03/21 @ 23:23

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës