Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ÇEREKFINALET

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam


19 March, 2021 @13:03

Në këto çaste shorti i Europa League ka përfunduar dhe çiftet çerekfinale të garës janë përcaktuar.

Dueli më interesant pas shortit pritet të jetë mes Ajaxit dhe Romës, ndërsa Manchester Unitedit i ka dalë në short debutuesi i garave evropiane, Granada.

Arsenal do të ketë punë ndaj befasisë Slavia, derisa Dinamo Zagreb do të tentojë historinë ndaj Villarrealit, pas befasisë së shkaktuar ndaj Spursit në çerekfinale.

ÇEREKFINALET:

Granada (ESP) - Manchester United (ENG)
Arsenal (ENG) - Slavia Prag (CZE)
Ajax (NED) - Roma (ITA)
Dinamo Zagreb (CRO) - Villarreal (ESP)

GJYSMËFINALET:

Fituesi: Granada-Man.United kundër Ajax-Roma
Fituesi: Dinamo-Villarreal kundër Arsenal-Slavia.


KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

19/03/21 @ 16:00

THE DRAW

Çerekfinalet e Champions, me super-ndeshje dhe finalen e fundit

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1/La Liga

Çerekfinalet e Champions, me super-ndeshje dhe finalen e fundit

19/03/21 @ 12:24

SHORTI

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

Europa League

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

18/03/21 @ 23:34

RANGERS 0-2 SLAVIA P

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit

Europa League/International

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit

18/03/21 @ 23:07

MILAN - UNITED

Pogba vendimtar, United eliminon Milanin

Europa League

Pogba vendimtar, United eliminon Milanin

18/03/21 @ 23:01

PAS NDESHJES

Mou: Nuk ishte befasi

Europa League

Mou: Nuk ishte befasi

18/03/21 @ 22:09

EUROPA LEAGUE

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

Europa League

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

18/03/21 @ 21:43

DINAMO 3-0 TOTTENHAM

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

Europa League/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

18/03/21 @ 21:21

NDËRKOMBËTARE

Sulmuesi i West Ham zgjedh Xhamajkën para Anglisë

International

Sulmuesi i West Ham zgjedh Xhamajkën para Anglisë

18/03/21 @ 21:09

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League