Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPA LEAGUE

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

FOTO / Roma

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin


18 March, 2021 @21:43

Roma pa problem e eliminoi Shakhtar Donetskun nga Europa League, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të 1/8 e finales.

Borja Mayoral shënoi golin e parë për Romën në minutën e 48’, derisa rezultatin e barazoi Junior Moraes.

Mayoral përsëri doli në skenë në minutën e 72’ dhe e vulosi rezultatin e ndeshjes.

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbulla, luajti 90 minuta në këtë ndeshje.

Roma e kishte mposhtur kundërshtarin në ndeshjen e parë me rezultat 3-0 dhe kështu u kualifikua në çerekfinale të Europa Leagues.


DINAMO 3-0 TOTTENHAM

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

Europa League/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

18/03/21 @ 21:21

ARSENAL - OLYMPIACOS

Arsenali pëson, por kualifikohet

Europa League

Arsenali pëson, por kualifikohet

18/03/21 @ 21:08

MILAN - MANCHESTER UNITED

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

Europa League

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

18/03/21 @ 20:02

EUROPA LEAGUE

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Marash Kumbulla startues ndaj Shahktarit

18/03/21 @ 17:58

DINAMO ZAGREB - TOTTENHAM

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

18/03/21 @ 17:58

CHAMPIONS LEAGUE

Bayerni vendos rekord të ri në UCL

Champions League

Bayerni vendos rekord të ri në UCL

18/03/21 @ 16:42

GJYSMËFINALJA E KUPËS

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 gjysmëfinalistët, shorti dhe rregullat

18/03/21 @ 16:18

TAHIR BATATINA

Batatina ngrit në qiell dy lojtarët e tij

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Batatina ngrit në qiell dy lojtarët e tij

18/03/21 @ 16:01

KUPA e KOSOVËS: ISTOGU 1-1 A&N (7-6)

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit

18/03/21 @ 15:51

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League