Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RANGERS 0-2 SLAVIA P

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit

Ish-sulmuesi i Skënderbeut shënon, Slavia befason Rangersin e Gerrardit


18 March, 2021 @23:07

Slavia e Pragës ka arritur të shënojë fitore të madhe në Ibrox sonte, për ta eliminuar Glasgow Rangersin e Steven Gerrardit në kuadër të Europa League dhe për të siguruar çerekfinalen e garës.

Ndeshja e parë në Pragë kishte përfunduar 1-1, ndërsa sonte në Glasgow, Slavia fitoi 0-2 [Olayinka 14, Stanciu 74]. Ish-sulmuesi i Skënderbeut Peter Olayinka shënoi për avantazhin e Slavias, ndërsa në pjesë të dytë rumuni Nicolae Stanciu vulosi fatin e takimit.

Rangers ndeshjen e përfundoi me 9 klojtarë, pasi që zëvendësuesi xhamajkan Kemar Roofe (61-min.; në foto) për faul të ashpër ndaj portierit çek mori karton të kuq direkt, e më vonë edhe mbrojtësi nigerian i Rangersit Leon Balogun mori të verdhin e dytë për të lënë pashpresë skuadrën.

Sidoqoftë, përkundër kartonave të vendasve, Rangersi i Gerrardit nuk tregoi diçka më shumë edhe sa ishin të kompletuar për të kërcënuar Slavian, që tregoi shumë më shumë dëshirë dhe ishte më konkrete në atë që kërkonte sonte, gjë që edhe fitoi.


PAS NDESHJES

Mou: Nuk ishte befasi

Europa League

Mou: Nuk ishte befasi

18/03/21 @ 22:09

EUROPA LEAGUE

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

Europa League

Kumbulla 90 minuta, Roma eliminon Shakhtarin

18/03/21 @ 21:43

DINAMO 3-0 TOTTENHAM

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

Europa League/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mislav Orsic hat-trick për befasinë e ditës. Dinamo eliminon Tottenhamin

18/03/21 @ 21:21

NDËRKOMBËTARE

Sulmuesi i West Ham zgjedh Xhamajkën para Anglisë

International

Sulmuesi i West Ham zgjedh Xhamajkën para Anglisë

18/03/21 @ 21:09

ARSENAL - OLYMPIACOS

Arsenali pëson, por kualifikohet

Europa League

Arsenali pëson, por kualifikohet

18/03/21 @ 21:08

MILAN - MANCHESTER UNITED

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

Europa League

Milan - Manchester United, 11-shet startuese

18/03/21 @ 20:02

DINAMO ZAGREB - TOTTENHAM

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati, rezervë ndaj Tottenhamit

18/03/21 @ 17:58

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League