Të gjitha lajmet

MESSI

S’më duhen golat

S’më duhen golat

1 July, 2015 @9:00

Argjentina ka treguar paraqitjen më të mirë që prej fillimit të Copa America në Kili sot në gjysmëfinale, duke e mposhtur Paraguajin 6-1, që njëherit ka qenë edhe fitorja më e thellë e këtij turneu. 

Lionel Messi, nuk shënoi fare. Por kjo nuk e brengos atë, derisa Argjentina arriti finalen. 

“Nuk jam i brengosur fare për gola. Kemi luajtur ndeshje të kompletuar. Kemi vazhduar me idenë tonë dhe tashmë kemi komletuar edhe synimin e dytë me radhë për të arritur finalen e dytë me Argjentinën. Jemi të lumtur që mund të bëhemi kampion,” ka thënë ai pas ndeshjes. 

Messi regjistroi tre asistime në fitoren e Argjentinës, derisa këndelli edhe Angel Di Marian, që shënoi dy herë në këtë ndeshje. 

KOSOVA - GJIBRALTARI

Konferenca e Challandes pas ndeshjes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @20:51

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, konferencë të zakonshme për shtyp mbajti Bernard Challandes, e kjo konferencë u përcjell nga përfaqësues…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @19:58

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, TopSporti.com ka vlerësuar lojtarët e Kosovës me nota përkatëse varësisht nga paraqitja e tyre sonte. …

KOSOVA - GJIBRALTARI

Mposhtim Gjibraltarin, golshënues prodhimi i Superligës!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @19:53

Në miqësoren përgatitore para ndeshjes së madhe ndaj Malit të Zi, Kosova ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Gjibraltarit në…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @17:48

Pa gola është mbyllur pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Gjibraltarit në “Fadil Vokrri” të Prishtinës. I pari…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, 11-shet startuese

10 October, 2019 @16:57

Në prag të ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Gjibraltarit, të cilat sonte e zhvillojnë një miqësore në…

Të gjitha lajmet nga International