Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARGJENTINA

Tango para finales

Tango para finales


1 July, 2015 @5:59

Argjentina ka luajtur Tangon e parë dhe të fundit të saj sot para finales së Copa America 2015

Gauchosët kanë mposhtur Paraguajin 6-1, ku Lionel Messi ka regjistruar tre asistime, Angel Di Maria dy gola, derisa nuk kanë mbetur pa shënuar as Sergio Aguero e Gonzalo Higuain

Serinë e golave pas dy asistimeve të Messit e hapën Marcos Rojo dhe Javier Pastore

SKEMA DREJT FINALES

Argjentina në finale luan ndaj Kilit organizator. 

Argentina ganó 6-1 a Paraguay y jugará la final… by noticiastvperuana


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015