Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA LATINOAMERIKANE

Kili kampion!

Kili kampion!


5 July, 2015 @0:18

Kili ka shkruar historinë. Pas penalltive ata mposhtën Argjentinën dhe për herë të parë në histori fituan trofeun latinoamerikan. 

Festa
Festa

      

Higuain dhe Banega dështuan të shënojnë për Gauchosët, derisa vendasit ishin 100% të saktë.

RRUGA DREJT FINALES DHE FITUESIT

Kili - Argjentina për 90 minuta nuk gjetën fituesin. Për dallim nga ndeshjet tjera, këtu u deshën edhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta, që sollēn raste, por jo gola përsëri. Në fund penalltitë përcaktuan gjithçka. 

 

Chile vs Argentina 0-0 (4-1 Penalties) | Copa… by myballhd


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015