Të gjitha lajmet

FINALJA LATINOAMERIKANE

Kili kampion!

Kili kampion!

5 July, 2015 @0:18

Kili ka shkruar historinë. Pas penalltive ata mposhtën Argjentinën dhe për herë të parë në histori fituan trofeun latinoamerikan. 

Festa
Festa

      

Higuain dhe Banega dështuan të shënojnë për Gauchosët, derisa vendasit ishin 100% të saktë.

RRUGA DREJT FINALES DHE FITUESIT

Kili - Argjentina për 90 minuta nuk gjetën fituesin. Për dallim nga ndeshjet tjera, këtu u deshën edhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta, që sollēn raste, por jo gola përsëri. Në fund penalltitë përcaktuan gjithçka. 

 

Chile vs Argentina 0-0 (4-1 Penalties) | Copa… by myballhd

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015