Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren


12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3.

Mysafirët e filluan furishëm takimin duke shënuar që nga minuta e dytë me anë të Mendurim Hotit, derisa në minutën 10’ Diar Prokshi e dyfishoi epërsinë.

Tre minuta më vonë, nigeriani i Lirisë, Chibueze Odi shënoi për ta ngushtuar disavantazhin e skuadrës së tij.

I njëjti shënoi edhe njëherë në minutën 28’, por që ky gol u anulua nga gjyqtari i takimit për shkak të pozitës jashtë loje.

Në pjesën e dytë Feronikeli pati një tjetër rast të mirë me anë të Mark Milicaj, goditja e të cilit u ndal në shtyllë, ndërsa rezultatin përfundimtar e përcaktoi sulmuesi i inkuadruar në lojë, Mevlan Zeka, që e shfrytëzoi gabimin e mbrojtjes prizrenase dhe shënoi pasi e dribloi edhe portierin Armend Blakqori.

TABELA AKTUALE


BESA - TREPÇA '89

‘89shi thyen tabunë, fitore me përmbysje në Pejë

FFK Superliga

‘89shi thyen tabunë, fitore me përmbysje në Pejë

12/03/17 @ 14:59

VIDEO

Supergoli i Qemajl Elshanit ndaj Trepçës ‘89

FFK Superliga

Supergoli i Qemajl Elshanit ndaj Trepçës ‘89

12/03/17 @ 14:22

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Drita-Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita-Drenica

12/03/17 @ 13:25

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Besa-Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa-Trepça ‘89

12/03/17 @ 13:05

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Liria-Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Liria-Feronikeli

12/03/17 @ 12:58

DUELI I VETËM

Një ndeshje në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Një ndeshje në Ligë të Parë

12/03/17 @ 10:24

DUELET E SOTME

Lideri në Pejë, kampioni në Prizren

FFK Superliga

Lideri në Pejë, kampioni në Prizren

12/03/17 @ 10:16

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i çerekfinales së Kupës së Kosovës

FFK Superliga

Caktohet orari i çerekfinales së Kupës së Kosovës

12/03/17 @ 10:09

GENOA-SAMPDORIA

Muriel vesh qytetin bardhekaltër

Serie A

Muriel vesh qytetin bardhekaltër

11/03/17 @ 22:49

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësore

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësore

25/07/21 @ 21:00

BALLKANI

Isufi: Ballkani është kampion moral

FFK Superliga

Isufi: Ballkani është kampion moral

24/07/21 @ 23:21

ZYRTARE

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

FFK Superliga/Transfere

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

24/07/21 @ 11:17

MIQËSORE

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

FFK Superliga

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

23/07/21 @ 20:48

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09

ISTOG

4 ndarje te Istogu

FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 ndarje te Istogu

22/07/21 @ 14:52


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga