Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDI I TRETË

Peru, i treti

Peru, i treti


4 July, 2015 @3:08

Peru, i drejtuar nga trajneri argjentinas, Ricardo Gareca, ka shënuar fitore në ndeshjen për vend të tretë të Copa America ndaj Paraguajit. 

Inkat kanë vulosur fitoren në fund të ndeshjes kur ish sulmuesi i disa ekipeve të Bundesligës, Jose Paolo Guerrero, ka shënuar pas një kundërsulmi për 2-0. 

Ky gol vulosi fatin e takimit, derisa Guerrero është në krye të listës së golashënuesve të Copa America, e Peru festoi pozitën e tretë në Amerikën Latine. 

SKEMA E COPA AMERICA DHE STATISTIKA


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015