Të gjitha lajmet

VENDI I TRETË

Peru, i treti

Peru, i treti

4 July, 2015 @3:08

Peru, i drejtuar nga trajneri argjentinas, Ricardo Gareca, ka shënuar fitore në ndeshjen për vend të tretë të Copa America ndaj Paraguajit. 

Inkat kanë vulosur fitoren në fund të ndeshjes kur ish sulmuesi i disa ekipeve të Bundesligës, Jose Paolo Guerrero, ka shënuar pas një kundërsulmi për 2-0. 

Ky gol vulosi fatin e takimit, derisa Guerrero është në krye të listës së golashënuesve të Copa America, e Peru festoi pozitën e tretë në Amerikën Latine. 

SKEMA E COPA AMERICA DHE STATISTIKA

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015