Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOP

Notat e finales

Notat e finales


5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes finale
Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes finale

 

Pas finales, Eurosport.com, ka publikuar edhe notat e lojtarëve për paraqitjen e tyre në finale të Copa America ndërmjet Kilit dhe Argjentinës.

Kështu, sa i përket notave, më i miri i ndeshjes është përzgjedhur mesfushori motorik i Juventusit, Arturo Vidal me notën 9. 

KILI - Bravo 7, Isla 7, Silva 7, Medel 8, Beausejour 5, Diaz 6, Aranguiz 7, Vidal 9, Valdivia 5, Vargas 5, Alexis 7. Rezervat: - Fernandez 6, Henriquez 5. 

ARGJENTINA - Argentina - Romero 7, Zabaleta 6, Demichelis 6, Otamendi 6, Rojo 5, Mascherano 8, Pastore 7, Biglia 6, Messi 5, Di Maria 5, Aguero 6. Rezervat - Higuain 4, Banega 5, Lavezzi 5


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015