Të gjitha lajmet

TOP

Notat e finales

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes finale
Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes finale

 

Pas finales, Eurosport.com, ka publikuar edhe notat e lojtarëve për paraqitjen e tyre në finale të Copa America ndërmjet Kilit dhe Argjentinës.

Kështu, sa i përket notave, më i miri i ndeshjes është përzgjedhur mesfushori motorik i Juventusit, Arturo Vidal me notën 9. 

KILI - Bravo 7, Isla 7, Silva 7, Medel 8, Beausejour 5, Diaz 6, Aranguiz 7, Vidal 9, Valdivia 5, Vargas 5, Alexis 7. Rezervat: - Fernandez 6, Henriquez 5. 

ARGJENTINA - Argentina - Romero 7, Zabaleta 6, Demichelis 6, Otamendi 6, Rojo 5, Mascherano 8, Pastore 7, Biglia 6, Messi 5, Di Maria 5, Aguero 6. Rezervat - Higuain 4, Banega 5, Lavezzi 5

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

MOMENTI

Selfie më i dhimbshëm!

5 July, 2015 @1:52

Një vogëlush kilian që kishte për detyrë futjen e topave në lojë gjatë finales Kili-Argjentina sot, ka bërë Selfien më…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015