Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MLS

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin

Foto: InterMiami/fb

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin


26 July, 2023 @8:53

Ylli i futbollit botëror, Lionel Messi, ka shënuar dy golësh sot në përballjen e Leagues Cup të ekipit të tij të ri Inter Miami në ndeshje ndaj Atlantës. Ai kishte debutuar me gol nga gjuajta e lirë në ndedshjen e parë të tij aty.

Pos golave të shënuara, Messi ka bërë edhe asistim te goli i katërt dhe i fundit i ndeshjes, ku Inter Miami mposhti 4-0 Atlanta Unitedin.

Te Inter pos Messit, në mesfushë startoi edhe Sergio Busquets, ndërsa mysafirët në fund humbën edhe mundësinë e golit të nderit, kur Almada s’arriti të shënojë penalltinë.◼️


 
Të gjitha lajmet nga International