Të gjitha lajmet

KILIANI

Jara suspendohet nga Copa America

Jara suspendohet nga Copa America

25 June, 2015 @20:58

Edinson Cavani u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë pas reagimit ndaj gjestit të pahijshëm të Gonzalo Jaras së Kilit, të cilin nuk e pa referi i ndeshjes. 

Mirëpo, Independent ka raportuar pak më parë se kiliani është pezulluar nga ndeshjet e radhës në Copa America për shkak të gjestit të tij. 

Kili mposhti Uruguajin 1-0 në fund të ndeshjes, derisa uruguajanët mbetën me 9 lojtarë në fushë. 

Gonzalo Jara with a disgraceful provocation on… by wittyfutty

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga