Të gjitha lajmet

ARGJENTINA

Jobindshëm, por e para

Foto: EFF

Jobindshëm, por e para

21 June, 2015 @9:37

Lionel Messi regjistroi paraqitjen e 100-të me Argjentinën, derisa Gauchosët mposhtën Xhamajkën me rezultat minimal 1-0 për të përfunduar Grupin B si lider. 

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm dhe të vlefshëm për tre pikë, edhepse pas këtij goli kishte raste të tjera për të vulosur fitoren, që nuk i arriti. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE

Në fund, Argjentina u mundua përmes mbrojtjes të luftojë presionin xhamajkan që kërkonte barazimin. 

1-0 Gonzalo Higuain Goal Argentina vs Jamaica… by enteritamentMAN OF THE MATCH:

Angel Di Maria - u zgjodh lojtar i ndeshjes

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga