Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARGJENTINA

Jobindshëm, por e para

Foto: EFF

Jobindshëm, por e para


21 June, 2015 @9:37

Lionel Messi regjistroi paraqitjen e 100-të me Argjentinën, derisa Gauchosët mposhtën Xhamajkën me rezultat minimal 1-0 për të përfunduar Grupin B si lider. 

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm dhe të vlefshëm për tre pikë, edhepse pas këtij goli kishte raste të tjera për të vulosur fitoren, që nuk i arriti. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE

Në fund, Argjentina u mundua përmes mbrojtjes të luftojë presionin xhamajkan që kërkonte barazimin. 

1-0 Gonzalo Higuain Goal Argentina vs Jamaica… by enteritamentMAN OF THE MATCH:

Angel Di Maria - u zgjodh lojtar i ndeshjes

 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015