Të gjitha lajmet

MESSI

Gjithçka për Argjentinën

Gjithçka për Argjentinën

19 June, 2015 @18:29

Ylli argjentinas, Lionel Messi, kërkon të fitojë diçka të madhe me Argjentinën më. Messit si duket i ka ardhë në maje të hundës dështimi në finale me përfaqësuesen argjentinase dhe tashmë kërkon me çdo kusht, Copa America 2015

“Do t’i jepja të gjitha për Copa American. Ky grup meriton trofe. Kemi pasur Kampionat Botëror të mrekullueshëm dhe e meritojmë së paku këtë,” ka thënë Messi për La Nacion sot. 

GJITHÇKA PËR COPA AMERICA 2015

“Jam shumë i lumtur te ky ekip dhe dua të festojë me miqtë e kombëtares një trofe,” ka thënë Messi para ndeshjes jubilare, të 100-të me përfaqësuesen e Gauchosëve. 

KOSOVA - GJIBRALTARI

Konferenca e Challandes pas ndeshjes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @20:51

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, konferencë të zakonshme për shtyp mbajti Bernard Challandes, e kjo konferencë u përcjell nga përfaqësues…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @19:58

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, TopSporti.com ka vlerësuar lojtarët e Kosovës me nota përkatëse varësisht nga paraqitja e tyre sonte. …

KOSOVA - GJIBRALTARI

Mposhtim Gjibraltarin, golshënues prodhimi i Superligës!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @19:53

Në miqësoren përgatitore para ndeshjes së madhe ndaj Malit të Zi, Kosova ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Gjibraltarit në…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @17:48

Pa gola është mbyllur pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Gjibraltarit në “Fadil Vokrri” të Prishtinës. I pari…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, 11-shet startuese

10 October, 2019 @16:57

Në prag të ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Gjibraltarit, të cilat sonte e zhvillojnë një miqësore në…

Të gjitha lajmet nga International