Të gjitha lajmet

BRAZILI

Fund, për Neymarin

REUTERS/Arkiv

Fund, për Neymarin

20 June, 2015 @10:15

Kapiteni dhe lojtari kryesor i Brazilit, Neymar, ka përfunduar Copa American që sot, pasi që drejtuesit e Konfederatës i dhanë 4 ndeshje suspendim atij për shkak të një kartoni të kuq në ndeshje ndaj Bolivisë. 

Me këtë Neymar nuk do të mund të luaj më në Copa America edhe po të arrij finalen Brazili, ndërsa përveç tij u dënua edhe kolumbiani Carlos Bacca, por me dy ndeshje moslojë. 

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015