Të gjitha lajmet

KILI

Favoriti shkelë

Favoriti shkelë

20 June, 2015 @10:09

Kili  ka arritur të shënojë fitore të lehtë për të siguruar vendin e parë në Grupin A dhe për të ecur përpara në Copa America. 

Organizatori i Copa America që për herë të parë kërkon trofeun jugamerikan, është në rrugë të mirë për të arritur këtë, ndërsa golat e shumtë dhe të shpejtë të shënuar sot, premtojnë për fazën eliminatore. 

Edhe humbësja, Bolivia, ka siguruar çerekfinalen e Copa America, pasi që nuk kishte pse të bregosej pas humbjes së Meksikës mbrëmë vonë. 

REZULTATET - TABELA AKTUALE - GOLAT - COPA AMERICA 

[HD] Highlights -Chile 5:0 Bolivia (ES) 19/06… by bekimlorini

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015