Të gjitha lajmet

BEFASIA

Ekuadori eliminon Meksikën

Ekuadori eliminon Meksikën

20 June, 2015 @1:50

Fitore e parë në ndeshjen e fundit. Ekuadori ka arritur të mposht Meksikën 2-1 në ndeshjen e fundit për këto skuadra në Grupin ACopa America

Meksiko me humbje u eliminua nga garat e mëtutjeshme, derisa Ekuadori pret rezultatet tjera të grupeve, për të shpresuar çerekfinalen e Copa America

Miller Bolanos dhe Enner Valencia shënuan për ekuadorianët, derisa meksikanët shënuan golin e nderit dhe të përshëndetjes nga gara, përmes penalltisë së Raul Jimenezit. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE E COPA AMERICA

Mexico 1:2 Ecuador (ES)-Highlights  19/06/15 by bekimlorini

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga