Të gjitha lajmet

BETEJA E YJEVE

Koha për shkëlqim, ose në shtëpi

James Rodriguez - Lionel Messi - Radamel Falcao

Koha për shkëlqim, ose në shtëpi

26 June, 2015 @15:31

Copa America pas mesnate do të fitojë gjysmëfinalistin e fundit. Mirëpo, në këtë ndeshje çerekfinale, disa yje duhet të shkojnë në shtëpi pa shkëlqyer fare në Copa America, ekuivalentin e Kampionatit Europian. 

Yjet e qeta

Argjentina ndeshet me Kolumbinë. Dy përfaqësueset me plotë yje, por njëra do të ndahet nga gara. 

Tifozëria ka pritur më shumë nga Lionel Messi, Sergio Aguero, Javier Mascherano, Radamel Falcao, James Rodriguez, Carlos Bacca, etj. por njëri grup sonte duhet të tregojë veten. 

“Leo Messi është pikëpyetje gjithmonë. Edhe nëse luan ndaj Argjentinës edhe ndaj Barcelonës, është njejtë,” ka thënë përzgjedhësi argjentinas i Kolumbisë, Jose Pekerman para ndeshjes. 

Bilanci grupor

Në anën tjetër, përzgjedhësi i Argjentinës, Tata Martino, ka probleme tjera. 

“Referët duhet të tregojnë nivel më të lartë referimi,” ka thënë ai. 

Argjentina e përfundoi Grupin B në vend të parë me 2 fitore e 1 barazim, ndërsa Kolumbia doli e treta nga Grupi C, me 1 fitore, 1 barazim dhe 1 disfatë. 

Rivali i radhës

Kushdo që të do të arrijë gjysmëfinalen, do të ketë rast të tregohet më shumë dhe të dalë i suksesshëm nga Copa America 2015

E në gjysmëfinale do t’i pret fituesi i përballjes Brazili-Paraguaji. 

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015