Të gjitha lajmet

GUAUCHOSËT

Me penallti, në gjysmëfinale

Me penallti, në gjysmëfinale

27 June, 2015 @10:03

I gjithë dominimi gjatë 90 minutave i Argjentinës do të mund të shkonte huq, pasi që goli nuk erdhi dhe filloi ekzekutimi i penalltive për të gjetur gjysmëfinalistin. 

A aty filloi drama e vërtetë. Te seria e pesë shutimeve të para, Luis Muriel dështoi të shënojë për Kolumbinë, ndërsa kur pritej që Gauchosët të shkojnë tutje, Lucas Biglia nuk qëllon portën. 

Në një me një, shutin e kolumbianit Camilo Zuniga e mbron Sergio Romero, derisa Marcos Rojo çon topin lartë mbi portë për të vazhduar seria. 

Shuti i Jaison Murillos shkoi lartë mbi portë, derisa Carlos Tevez shënon penalltinë vendimtare për kualifikim.

Argjentina në gjysmëfinale pret fituesin e përballjes së sontme, Brazili-Paraguaji. E portieri David Ospina tregoi se sa është i rëndësishëm një portier për ekipin. 

TABELAT, SKEMA, GOLASHËNUESIT

Argentina venció 5-4 en penales a Colombia y… by noticiastvperuana

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga