Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GUAUCHOSËT

Me penallti, në gjysmëfinale

Me penallti, në gjysmëfinale


27 June, 2015 @10:03

I gjithë dominimi gjatë 90 minutave i Argjentinës do të mund të shkonte huq, pasi që goli nuk erdhi dhe filloi ekzekutimi i penalltive për të gjetur gjysmëfinalistin. 

A aty filloi drama e vërtetë. Te seria e pesë shutimeve të para, Luis Muriel dështoi të shënojë për Kolumbinë, ndërsa kur pritej që Gauchosët të shkojnë tutje, Lucas Biglia nuk qëllon portën. 

Në një me një, shutin e kolumbianit Camilo Zuniga e mbron Sergio Romero, derisa Marcos Rojo çon topin lartë mbi portë për të vazhduar seria. 

Shuti i Jaison Murillos shkoi lartë mbi portë, derisa Carlos Tevez shënon penalltinë vendimtare për kualifikim.

Argjentina në gjysmëfinale pret fituesin e përballjes së sontme, Brazili-Paraguaji. E portieri David Ospina tregoi se sa është i rëndësishëm një portier për ekipin. 

TABELAT, SKEMA, GOLASHËNUESIT

Argentina venció 5-4 en penales a Colombia y… by noticiastvperuana


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015