Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOP 8

Përballjet çerekfinale

Përballjet çerekfinale


22 June, 2015 @8:22

Me të përfunduar ndeshja Brazil-Venecuela, u bënë të ditura të gjitha ekipet çerekfinaliste të Copa America 2015. 

Të mëdhenjtë kalojnë

Përfaqësueset e mëdha jugamerikane kaluan përpara, kush lehtë e kush vështirë, ndërsa tani në çerekfinale do të ketë përballje tejet interesante.

Duelet

Kështu, Kili do ta ketë përballë Uruguajin, Bolivia-Perunë, ndërsa Argjentina do të ndeshet me Kolumbinë, e Brazili me Paraguajin. 

Datat

Ndeshjet do të zhvillohen nga data 24, deri më 28 qershor, kur pritet të nis faza gjysmëfinale e Copa America 2015. 

REZULTATET E DERITASHME DHE TABELAT PËRFUNDIMTAREÇEREKFINALET E COPA AMERICA 21015:

Kili - Uruguaji
Bolivia - Peruja
Argjentina - Kolumbia
Brazili - Paraguaji

 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015