Të gjitha lajmet

TOP 8

Përballjet çerekfinale

Përballjet çerekfinale

22 June, 2015 @8:22

Me të përfunduar ndeshja Brazil-Venecuela, u bënë të ditura të gjitha ekipet çerekfinaliste të Copa America 2015. 

Të mëdhenjtë kalojnë

Përfaqësueset e mëdha jugamerikane kaluan përpara, kush lehtë e kush vështirë, ndërsa tani në çerekfinale do të ketë përballje tejet interesante.

Duelet

Kështu, Kili do ta ketë përballë Uruguajin, Bolivia-Perunë, ndërsa Argjentina do të ndeshet me Kolumbinë, e Brazili me Paraguajin. 

Datat

Ndeshjet do të zhvillohen nga data 24, deri më 28 qershor, kur pritet të nis faza gjysmëfinale e Copa America 2015. 

REZULTATET E DERITASHME DHE TABELAT PËRFUNDIMTAREÇEREKFINALET E COPA AMERICA 21015:

Kili - Uruguaji
Bolivia - Peruja
Argjentina - Kolumbia
Brazili - Paraguaji

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga