Të gjitha lajmet

GRUPI C

Barazim shpresëdhënës

Barazim shpresëdhënës

21 June, 2015 @22:56

Asnjëri nga sulmuesit e shumë vlerësuar të Kolumbisë nuk ka arritur të shënojë, derisa barazuan ndaj Perusë, pa gola 0-0. 

Barazimi të dyja ekipet i ngriti lartë me nga një pikë më shumë të fituar dhe peruanët janë kualifikuar me anë të golaverazhit, derisa Kolumbia pret bilancin e ndeshjes Brazil-Venecuela për të shpresuar në më tutje. 

Me ndeshjen ndërmjet Brazilit dhe Venecuelës që nis pas pak, përcaktohen përfundimisht 8 ekipet çerekfinaliste të Copa America 2015, ku arrijnë dy të parat e çdo grupi dhe dy të tretat më të mira. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE E COPA AMERICA

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015