Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C

Barazim shpresëdhënës

Barazim shpresëdhënës


21 June, 2015 @22:56

Asnjëri nga sulmuesit e shumë vlerësuar të Kolumbisë nuk ka arritur të shënojë, derisa barazuan ndaj Perusë, pa gola 0-0. 

Barazimi të dyja ekipet i ngriti lartë me nga një pikë më shumë të fituar dhe peruanët janë kualifikuar me anë të golaverazhit, derisa Kolumbia pret bilancin e ndeshjes Brazil-Venecuela për të shpresuar në më tutje. 

Me ndeshjen ndërmjet Brazilit dhe Venecuelës që nis pas pak, përcaktohen përfundimisht 8 ekipet çerekfinaliste të Copa America 2015, ku arrijnë dy të parat e çdo grupi dhe dy të tretat më të mira. 

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE E COPA AMERICA


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015