Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAREOKA

Thiago Silva në skenë, për çerekfinale

REUTERS/Arkiv

Thiago Silva në skenë, për çerekfinale


22 June, 2015 @6:24

Problemet e brazilianëve me mungesë të golave dhe me suspendimin e Neymarit, ka bërë që të parashikohet një natë e vështirë për ‘ta ndaj Venecuelës në ndeshjen vendimtare të Grupit C. 

Por, një gol i mbrojtësit Thiago Silva në fillim të takimit, rehatoi gjithçka për Dungën dhe djelmoshat e tij në fushë, duke ndërruar plotësisht rrjedhën e lojës, që më vonë me golin shtesë të Roberto Firminos, i siguroi Brazilit çerekfinalen ndaj Paraguajit. 

REZULTATET DHE TABELAT PËRFUNDIMTARE

 


Brasil vs Venezuela 2-1 Resumen y Goles-All… by brilche


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015