Të gjitha lajmet

KAREOKA

Thiago Silva në skenë, për çerekfinale

REUTERS/Arkiv

Thiago Silva në skenë, për çerekfinale

22 June, 2015 @6:24

Problemet e brazilianëve me mungesë të golave dhe me suspendimin e Neymarit, ka bërë që të parashikohet një natë e vështirë për ‘ta ndaj Venecuelës në ndeshjen vendimtare të Grupit C. 

Por, një gol i mbrojtësit Thiago Silva në fillim të takimit, rehatoi gjithçka për Dungën dhe djelmoshat e tij në fushë, duke ndërruar plotësisht rrjedhën e lojës, që më vonë me golin shtesë të Roberto Firminos, i siguroi Brazilit çerekfinalen ndaj Paraguajit. 

REZULTATET DHE TABELAT PËRFUNDIMTARE

 


Brasil vs Venezuela 2-1 Resumen y Goles-All… by brilche

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga