Të gjitha lajmet

LEGJENDA ITALIANE

Maldini për Messin

REUTERS/Arkiv

Maldini për Messin

30 June, 2015 @20:49

Paolo Maldini, legjendë e Milanit dhe njëri ndër mbrojtësit më të mirë që ka parë futbolli, ka thënë se Lionel Messi është duke e kaluar Diego Maradonën me aftësitë dhe trofetë e fituara. 

“Leo Messi është lojtar më i mirë në botë,” ka thënë ai. “Nga ajo që po shoh, ai është në pikën ku po e tejkalon Maradonën në të gjitha aspektet, me ato çka ka treguar në vitet e fundit.” 

Paolo Malidini i ka thënë këto fjalë gjatë një emisioni në Sky Sport, derisa ka parashikuar se treshja e sulmit të Barcelonës është në rrugë për të thyer çdo rekord në futboll. 


VERONA

Amir Rrahmani zyrtarisht i Veronës

26 June, 2019 @22:28

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, zyrtarisht bëhet pjesë e skuadrës Hellas Verona. Njëri ndër lojtarët kyç të Kosovës,…

AMIR RRAHMANI

Rrahmani arrin në Itali për teste mjekësore

Foto: Hellas Verona

26 June, 2019 @9:52

Tashmë gjithçka po shkon drejt fundit. Amir Rrahmani ka arritur në Verona të Italisë për teste mjekësore, pas së cilave…

FILIPPO INZAGHI

Rikthehet si trajner

22 June, 2019 @15:53

Sot ekipi që garon në kategorinë e dytë të futbollit italian, Serie B, ka zyrtarizuar Filippo Inzaghin si trajner të…

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

Të gjitha lajmet nga Serie A