Të gjitha lajmet

LEGJENDA ITALIANE

Maldini për Messin

REUTERS/Arkiv

Maldini për Messin

30 June, 2015 @20:49

Paolo Maldini, legjendë e Milanit dhe njëri ndër mbrojtësit më të mirë që ka parë futbolli, ka thënë se Lionel Messi është duke e kaluar Diego Maradonën me aftësitë dhe trofetë e fituara. 

“Leo Messi është lojtar më i mirë në botë,” ka thënë ai. “Nga ajo që po shoh, ai është në pikën ku po e tejkalon Maradonën në të gjitha aspektet, me ato çka ka treguar në vitet e fundit.” 

Paolo Malidini i ka thënë këto fjalë gjatë një emisioni në Sky Sport, derisa ka parashikuar se treshja e sulmit të Barcelonës është në rrugë për të thyer çdo rekord në futboll. 


DORËHIQET LEGJENDA E KLUBIT

Totti largohet, ekipi i ri…

Foto: Reuters/ R. Casilli

17 June, 2019 @17:07

Pas largimit zyrtar nga pozita e drejtorit sportiv të Romës, Francesco Totti, ka bërë të ditur se nuk do të…

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

ANDREA STRAMACCIONI

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

13 June, 2019 @11:53

Andrea Stramaccioni që konsiderohej njëri ndër trajnerët më premtues të futbollit italian, pasi që kishte fituar Ligën e të Rinjve…

DREJTORI SPORTIV

Igli Tare refuzon Milanin

9 June, 2019 @20:38

Rossonerët nuk do të kenë Iglin Taren drejtor sportiv. Njoftimi i fundit nga mediat italiane bën të ditur se vlonjati…

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin. CalcioMercato ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga Serie A