Të gjitha lajmet

DREJT GJYSMËFINALES

Paraguaji eliminon Brazilin favorit

Paraguaji eliminon Brazilin favorit

28 June, 2015 @1:38

Trajneri i ri i Brazilit, Dunga, dështoi të kalojë çerekfinalen në turneun e parë serioz të tij me Kareokët. 

Paraguaji arriti të sigurojë gjysmëfinalen ndaj Argjentinës, duke e eliminuar Brazilin favorit sonte, përmes ekzekutimit të penalltive. 

Brazili morri epërsinë heret në ndeshje përmes ish lojtarit të Real Madridit dhe Manchester Cityt, Robinho

Sidoqoftë, përmes dëshirës së madhe Paraguaji gjeti golin nga penalltia (Thiago Silva i Brazilit luajti me dorë në zonë) 18 minuta pa përfunduar koha e rregullt për të çuar ndeshjen në penallti. 

E nga pika e bardhë, paraguajanët ishin më të saktë, pasi që për Kareokët dështuan Everton Ribeiro dhe Douglas Costa nga pika e bardhë. 

SKEMA DHE REZULTATET

Brazil 1-1 Paraguay All Goals and Full… by enteritamentFAKT:

Paraguaji për kuriozitet ka eliminuar Brazilin njejtë edhe në Copa America 2011. Në çerekfinale, pas penalltive.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga