Të gjitha lajmet

MESSI

Vështirë të shënosh për Argjentinën

ca2015.com

Vështirë të shënosh për Argjentinën

27 June, 2015 @22:08

Lionel Messi, sulmues i Argjentinës, ka bërë të ditur se është shumë vështirë të shënosh gol me reprezentacionin përkundër tentimeve të shumta. 

“E pabesueshme është se sa vështirë vjen te goli me reprezentacion. Kemi bërë gjithçka, kemi pasur raste, por goli nuk vinte assesi,” citohet të ketë thënë Messi pas arritjes së gjysmëfinalesCopa America

“Kemi treguar performancën më të mirë deri më sot këtu dhe fatmirësisht kaluam përmes penalltive,” ka shtuar Messi

Messi ka shënuar një gol për Argjentinën në Copa America, derisa sonte do të kuptojnë rivalin gjysmëfinal që del nga dueli Brazili-Paraguaji. 

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015