Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREJ TURQIE NË KINË

Demba Ba në Shanghai

Foto: AP

Demba Ba në Shanghai


27 June, 2015 @22:03

Ekipi kinez, Shanghai Shenhua, ka kompletuar marrëveshjen me ish lojtarin e Hoffenheimit, West Hamit, Newcastle-it, Chelseat dhe Besiktasit, Demba Ba

Senegalezi 30 vjeçar ka qenë në bisedime për një kalim të mundshëm te West Brom por, kinezët u treguan më të aftë në bindjen e lojtarit.

Besiktas ka pranuar 13 milionë euro për dëmshpërblimin e Demba Ba-së. Senegalezi ka shkëlqyer në kampionatin turk stinorin e shkuar duke shënuar 27 gola në 44 ndeshje. 


 
Të gjitha lajmet nga International