Të gjitha lajmet

KILI

Një hap pranë historisë

Foto: Reuters

Një hap pranë historisë

30 June, 2015 @8:27

Kili ka arritur që të shkruajë emrin në finale të Copa America 2015 duke e mposhtur Perunë me rezultat 2-1. 

Sidoqoftë fitorja e vendit organizator nuk ka qenë e lehtë, bile pak edhe kontraverse pas përjashtimit të lojtarit të Perusë për 20 minuta lojë. 

Eduardo Vargas ka qenë ylli i ndeshjes me dy gola të shënuara, që i japin Kilit shpresën për titullin e parë jugamerikan në historinë 99 vjeçare të kësaj gare. 

SKEMA DHE STATISTIKAT

Lojtari që stinorin e kaluar luajti për QPR-në në Premier League, ndërsa është pronë e Napolit, është treguar në vend të duhur në momentin e duhur për të shënuar dy herë në portën peruane, që përkundër se me 10 lojtarë i ka bërë ballë burrërisht vendasve të garës.

Kili në finale do të luaj ndaj Argjentinës ose Paraguajit, të cilët përcaktojnë finalistin e dytë të Copa America 2015. 

 

Eduardo Vargas Goal vs Peru 2-1 [ Chile vs Peru… by robhasanjes

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015