Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI B

Argjentina fiton derbin

Argjentina fiton derbin


17 June, 2015 @10:08

Një gol me kokë i Sergio Agueros është treguar i mjaftueshëm për Argjentinën, që të shënojë fitore në derbi të Grupit B ndaj Uruguajit sot. 

Fitorja ka qenë e vështirë, derisa Uruguaji është treguar arrë e fortë dhe ka luftuar deri në fund për të shkëputur barazimin, por pa sukses. 

TABELAT E GRUPEVE NË COPA AMERICA


Argentina - Uruguay 1-0, S. Agüero (56'), 16… by dm_525b2245553f8


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015