Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FEDERATA

Brazili s’ankohet për Neymarin

REUTERS/Arkiv

Brazili s’ankohet për Neymarin


22 June, 2015 @10:22

Neymar ka marrë aeroplanin e parë të mundshëm për t’u larguar nga Kili, ku po mbahet Copa America 2015

Federata Braziliane e Futbollit (CBF) ka vendosur që të mos ankohet për kartonin e kuq të Neymarit, i cili u suspendua për katër ndeshje moslojë për shkak se goditi kundërshtarin. 

Neymar me suspendimin e fituar, do t’i mungonte Brazilit edhe po ta arrijnë këta finalen. 

Brazili mbrëmë ka arritur që me fitore ta zë vendin e parë në Grupin C dhe ka siguruar çerekfinalen e garës, ku do të përballet me Paraguajin. 


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015