Të gjitha lajmet

FEDERATA

Brazili s’ankohet për Neymarin

REUTERS/Arkiv

Brazili s’ankohet për Neymarin

22 June, 2015 @10:22

Neymar ka marrë aeroplanin e parë të mundshëm për t’u larguar nga Kili, ku po mbahet Copa America 2015

Federata Braziliane e Futbollit (CBF) ka vendosur që të mos ankohet për kartonin e kuq të Neymarit, i cili u suspendua për katër ndeshje moslojë për shkak se goditi kundërshtarin. 

Neymar me suspendimin e fituar, do t’i mungonte Brazilit edhe po ta arrijnë këta finalen. 

Brazili mbrëmë ka arritur që me fitore ta zë vendin e parë në Grupin C dhe ka siguruar çerekfinalen e garës, ku do të përballet me Paraguajin. 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga