Të gjitha lajmet

DA SILVA

Brazili mbetet i rrezikshëm

Brazili mbetet i rrezikshëm

23 June, 2015 @9:56

Paulo Da Silva, mbrojtësi me përvojë i Paraguajit, ka parashikuar një ndeshje të vështirë për reprezentacionin e tij në çerekfinale të Copa America ndaj Brazilit. 

As mungesa e Neymarit nuk e bën Brazilin më të dobët para paraguajanëve, të cilët synojnë gjysmëfinalen e vështirë përmes maksimumit të tyre në përballje me Kareokët. 

“Neymar është shumë i rëndësishëm për Brazilin. Ai e tregoi në Barcelonë se sa është i rëndësishëm për ekipin. Por, Brazili mbetet i rrezikshëm edhe pa Neymarin në formacion. E ne duhet të japim maksimumin tonë për të arritur në gjysmëfinale,” ka thënë 35 vjeçari Da Silva në konferencë për shtyp para përballjes me Brazilin. 

Brazili ndeshet me Paraguajin më 27 qershor në ora 23:30 me kohën tonë, ku do të përcaktohet gjysmëfinalisti i fundit i Copa America 2015 .

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015