Të gjitha lajmet

FALCAO

Më i dobëti

Më i dobëti

23 June, 2015 @14:24

Radamel Falcao, njeriu që pagohet shtrenjtë nga ekipet në Europë dhe ka rrogë mbi 10 milionë euro për stinor, ka përfunduar fazën grupore të Copa America me statistika më të dobëta nga të gjithë futbollistët startues të të gjitha ekipeve pjesëmarrëse. 

As 6.10

Falcao ka notën mesatare 6.09 nga 3 ndeshjet e para të Kolumbisë, që është nota më e dobët mesatare e marrë nga një lojtar i 11-shes së parë te të gjithë pjesëmarrësit në Copa America 2015

PËRBALLJET ÇEREKFINALE

I presin Gauchosët

Sidoqoftë, Kolumbia ka gjetur mënyrën për tu kualifikuar dhe tashmë në çerekfinale do të ndeshet me Argjentinën. 

DËMSHPËRBLIMI DHE RROGA

Matthijs de Ligt, plotëson mozaikun e Juventusit

Foto: juventus.com

18 July, 2019 @11:43

Panorama e mbrojtjes së Juventusit tashmë ka fituar edhe pjesën e fundit dhe kryesore të mozaikut. Matthijs de Ligt…

GJERMANI

Dy Kosova takohen në miqësore

17 July, 2019 @20:24

Për të përmirësuar formën e lojtarëve para nisjes të stinorit të ri në Bezirksliga, dy ekipe shqipe janë takuar në…

TRANSFER

Kosovare Asllani transferohet në Real Madrid

17 July, 2019 @15:17

CD Tacon, skuadër kjo që nga fillimi i sezonit të ri do të quhet Real Madrid Femenino, pra skuadra e…

TOP COACHES RANKING

Vetëm një trajner i Superligës në TOP 1000 të botës

17 July, 2019 @15:03

Në sistemin automatik të renditjes së trajnerëve më të mirë në botë, që llogaritet nga Coaches Ranking e Football Rankings,…

FESTIM ALIDEMA TE SLAVENI

“Kam ardhur të shënoj gola”

Foto: NKSlavenBelupo/Official

17 July, 2019 @14:38

Festim Alidema, ashtu siç paralajmëruam javë në parë, sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e elitës kroate të futbollit, duke…

Të gjitha lajmet nga International