Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C

Pizzaro vendos, Peru paqartëson grupin

Pizzaro vendos, Peru paqartëson grupin


19 June, 2015 @6:06

Ylli pa kontratë i Bayern Munchenit, veterani 36 vjeç, Claudio Pizzaro, me një goditje të tij ka vendosur fatin e takimit të sotëm ndërmjet Perusë dhe Venecuelës. 

TABELAT DHE REZULTATET

E fitorja e Perusë ka barazuar gjithçka në Grupin CCopa America dhe tashmë pritet të verndoset kush kualifikohet tutje në xhiron e fundit të këtij grupi, kjo pasi që të gjitha skuadrat kanë pikë të njejta dhe golaverazh të barabartë. 

Gol Peru Venezuela 1-0 by yalosabes

 


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015