Të gjitha lajmet

GRUPI C

Pizzaro vendos, Peru paqartëson grupin

Pizzaro vendos, Peru paqartëson grupin

19 June, 2015 @6:06

Ylli pa kontratë i Bayern Munchenit, veterani 36 vjeç, Claudio Pizzaro, me një goditje të tij ka vendosur fatin e takimit të sotëm ndërmjet Perusë dhe Venecuelës. 

TABELAT DHE REZULTATET

E fitorja e Perusë ka barazuar gjithçka në Grupin CCopa America dhe tashmë pritet të verndoset kush kualifikohet tutje në xhiron e fundit të këtij grupi, kjo pasi që të gjitha skuadrat kanë pikë të njejta dhe golaverazh të barabartë. 

Gol Peru Venezuela 1-0 by yalosabes

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga