Të gjitha lajmet

GRUPI C

Kolumbia ia sjell Brazilit humbjen e parë

Kolumbia ia sjell Brazilit humbjen e parë

18 June, 2015 @6:38

Kolumbia ka shënuar fitoren e parë në Copa America ndaj Brazilit sot heret në mëngjes, duke e mposhtur me rezultat minimal 1-0, përmes golit të mbrojtësit Jeison Murillo

Ekipi i drejtuar nga Jose Pekerman kështu ka mbajtur gjallë shpresat për vazhdim të garave në Copa America, derisa Brazili ka regjistruar disfatën e parë që prej Kampionatit Botëror “Brazili 2014”

REZULTATET DHE TABELAT AKTUALE

Neymar dhe Carlos Bacca nga përfaqësueset përkatëse, në fund të ndeshjes janë ndëshkuar me karton të kuq, që do të thotë se do të mungojnë në ndeshjen finale dhe vendimtare të Grupit C

Brasil vs Colombia 0-1 Murillo Gol y Resumen… by brilche

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga