Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SANTIAGO

Vendasit arrijnë gjysmëfinalen

Vendasit arrijnë gjysmëfinalen


25 June, 2015 @7:53

Një gol i vetëm i shënuar nga Mauricio Isla, ka bërë që stadiumi në Santiago të futet në delirium, derisa Kili siguroi gjysmëfinalen e Copa America dhe po ecën drejt historisë. 

E tëra ndodhi, pasi që Uruguaji morri dy kartonë të kuq, kur Edinson Cavani e Jorge Fucile u ndëshkuan me të verdhat e dyta, e atëherë mbrojtja e uruguajanëve e udhëhequr nga Diego Godini briliant - nuk kishte ku të shkonte më. 

 

VIDEO Chile 1 - 0 Uruguay [Copa America… by vanhungbkcbg1


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015