Të gjitha lajmet

SANTIAGO

Vendasit arrijnë gjysmëfinalen

Vendasit arrijnë gjysmëfinalen

25 June, 2015 @7:53

Një gol i vetëm i shënuar nga Mauricio Isla, ka bërë që stadiumi në Santiago të futet në delirium, derisa Kili siguroi gjysmëfinalen e Copa America dhe po ecën drejt historisë. 

E tëra ndodhi, pasi që Uruguaji morri dy kartonë të kuq, kur Edinson Cavani e Jorge Fucile u ndëshkuan me të verdhat e dyta, e atëherë mbrojtja e uruguajanëve e udhëhequr nga Diego Godini briliant - nuk kishte ku të shkonte më. 

 

VIDEO Chile 1 - 0 Uruguay [Copa America… by vanhungbkcbg1

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015