Të gjitha lajmet

MARCA

Martinez në Madrid, konfirmohet

Jackson Martinez (Porto, majtas) në duel ajror ndaj Denis Polakov (BATE Borisov)

Martinez në Madrid, konfirmohet

24 June, 2015 @12:21

Kolumbiani Jackson Martinez është lojtar i ri i Atletico Madridit, ka konfirmuar agjenti i tij, njofton Marca disa minuta më parë. 

Luiz Henrique Pompeo, agjent i lojtarit në fjalë, i ka thënë Marcës sot se Atletico Madrid ka pranuar kërkesën 35 milionëshe të Portos për sulmuesin dhe tashmë pritet që të bëhet zyrtare edhe nga ekipet njoftimi. 

Martinez 28 vjeç është aktualisht në Copa America duke i mbrojtur ngjyrat e vendit të tij, derisa Kolumbia pret Argjentinën në çerekfinale. 

BARCELONA

Zyrtare: Griezmann te Barcelona

12 July, 2019 @15:38

Pak minuta më parë, kampioni i La Ligas, Barcelona, e zyrtarizoi sulmuesin Antoine Griezmann. Griezmanni ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare,…

XABI ALONSO

Kthehet në shtëpi, si trajner

Xabi Alonso duke u prezantuar te ekipi i tij i fëmijërisë. Tash kthehet si trajner/ Foto: Real Sociedad Official/ fb

11 July, 2019 @8:36

Ish mesfushori i Real Sociedadit, Liverpoolit, Real Madridit e Bayern Munchenit, Xabi Alonso, është kthyer te ekipi i tij ku…

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të…

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Foto: mancity.com

4 July, 2019 @14:57

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar sot rekord-transferin e klubit, mesfushorin spanjoll 23 vjeç, Rodri. City ka paguar…

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

4 July, 2019 @14:05

Është publikuar kalendari i plotë i sezonit të ri të La Liga-së. Dy ndeshjet kryesore të sezonit, El Clasicot mes…

Të gjitha lajmet nga La Liga