Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DECHATLON ARENA

Zhegrova me gol të bukur në fitoren e Lille-it

Foto: OSCLille/tw

Zhegrova me gol të bukur në fitoren e Lille-it


14 January, 2024 @15:51

Krahu sulmues i Kosovës, Edon Zhegrova ka shënuar golin e dytë të tij sezonal në Ligue 1 sot në fitoren që ekipi i tij e shënoi ndaj Lorientit 3-0.

Lille ka marrë tri pikët e radhës, ndërsa Zhegrova ka shënuar në stilin e tij, jashtë 16-metërshit për të vulosur rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore, Lille i pesti në renditje të Ligue 1 ka 31 pikë, sa ka edhe Brest në të katërtin, ndërsa Lorient është duke luftuar për mbijetesë me 12 pikë në pozitën e parafundit (17.).


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1