Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


FFK Kupa e Kosovës 2023/24

1/16 e finales

Llapi

4
i

05.12.2023 12:00 LLA-PHX 4-1

Phoenix

1
i

Malisheva

3
i

05.12.2023 12:00 MAL-KIK 3-2

Kika

2
i

Flamurtari

0
i

06.12.2023 12:00 FLA-DUK 0-3

Dukagjini

3
i

Rahoveci

0
i

06.12.2023 12:00 RAH-PRI 0-2

Prishtina

2
i

Fushë Kosova

1
i

06.12.2023 12:00 FKS-2KR 1-3

2 Korriku

3
i

Vllaznia

2
i

06.12.2023 12:00 VLL-T89 2-4

Trepça ‘89

4
i

Ramiz Sadiku

1
i

06.12.2023 12:00 RSD-GJI 1-3

Gjilani

3
i

Feronikeli 74

2
i

06.12.2023 12:00 F74-IST 2-0

Istogu

0
i

KF Dardania

0
i

06.12.2023 12:00 DAR-DRI 0-9

Drita

9
i

Liria

2
i

06.12.2023 12:00 LIR-RIL 2-2 (4-5 pen)

KF Rilindja 1974

2*
i

Vëllaznimi

2
i

06.12.2023 12:00 VEL-FER 2-1

Ferizaj

1
i

Drenica

0
i

06.12.2023 12:00 DRE-BAL 0-2

Ballkani

2
i

KF Prishtina e Re

7
i

07.12.2023 12:00 PER-BEH

KF Behari

1
i

Suhareka

2
i

07.12.2023 12:00 SUH-TRE

Trepça

0
i

Ulpiana

1
i

07.12.2023 12:00 ULP-VJO

KF Vjosa

2
i

KF Dinamo

1
i

08.12.2023 12:00 DIN-VUS

Vushtrria

0
i

1/8 e finales

Gjilani

0 (1)
i

03.02.2024 13:00 0-0 (1-4 pen)

Prishtina

0 (4)
i

KF Vjosa

4
i

03.02.2024 13:00 VJO-2KR 4-1

2 Korriku

1
i

Feronikeli 74

1
i

03.02.2024 13:00 F74-MAL 1-3

Malisheva

3
i

Suhareka

3
i

03.02.2024 13:00 SUH-PER 3-1

KF Prishtina e Re

1
i

Trepça ‘89

4
i

04.02.2024 13:00 T89-LLA 2-2 (4-3 ET)

Llapi

3
i

Drita

3
i

04.02.2024 13:00 DRI-RIL 3-0

KF Rilindja 1974

0
i

Ballkani

1
i

04.02.2024 13:00 BAL-VEL 1-0

Vëllaznimi

0
i

Dukagjini

1
i

04.02.2024 13:00 DUK-DIN 1-0

KF Dinamo

0
i

Çerekfinalet

Prishtina

i

06/07.03.2024

Trepça ‘89

i

KF Vjosa

i

06/07.03.2024

Suhareka

i

Dukagjini

i

06/07.03.2024

Drita

i

Malisheva

i

06/07.03.2024

Ballkani

i

Gjysmëfinalet

Finalja



Koment

SHËNIM: Për t’i përcaktuar çiftet e secilës fazë në Kupë të Kosovës, hidhet shorti nga FFK-ja.
Fituesi i Kupës siguron dalje në garat evropiane, përkatësisht në kualifikime për UEFA Conference League.